Jump to content
BellaCiao*

|K69-News| Wydanie nr.1 ~Aktor dnia: Louis de Funès~ Piątek - 09/08/19

Recommended Posts

Posted (edited)

m1IRJ6L.png

~Wydanie pierwsze! Aktor dnia: Louis de Funès~

W dzisiejszym, a zarazem pierwszym wydaniu artykułu z mojej nowej serii mam dla Was zaszczyt przedstawić niesamowitego aktora, scenarzystę filmowego jak i teatralnego, którego na pewno znają nasi rodzice czy dziadkowie, bądź osoby starsze wiekowo. Jest to osoba, dzięki której powstały filmy komediowe. Przed Wami... Luis de Funès!

Luis de Funès był francuskim aktorem filmowym, teatralnym oraz co ciekawe - scenarzystą. Urodził się 31 lipca 1914, a niestety zmarł 27 stycznia w 1983 roku w Nantes. Jest brany pod uwagę w gronie najwybitniejszych komików w historii kinematografii francuskiej. Jego pierwszą żoną była Germaine Louise Élodie Carroyer, z którą był w latach 1936-1942. Natomiast jego drugą i tą ostatnią była Jeanne Augustine Barthélémy, która tak jak on sam była scenarzystką. Razem Luis de Funès miał tylko, a może nawet aż troje dzieci.

XUytgIF.jpg

~Filmy, w jakich zagrał aktor~

~Żandarm z Saint-Tropez~

"Żandarm z Saint-Tropez" to francusko-włosko komedia nagrana w 1964 roku. Była pierwszą odsłoną serii, pod tytułem "Żandarm". Film opowiada nam o przenosinach głównego bohatera z biednej prowincji do nadmorskiego miasta Saint-Tropez, do komendy Żandarmu. Bohater Luis de Funès odgrywa w filmie role pierwszorzędną i gra rolę aktorską jako Generał Brygadier Ludovic Cruchot.

7qS44yG.jpg

~Panowie, dbajcie o żony~

"Panowie, dbajcie o żony" to również francuska komedia powstała w 1978 roku. Jej głównym bohaterem filmowym był kolejny raz Luis de Funès. Cały film opowiada o zapatrzonym w siebie przedsiębiorcy, który za wszelką cenę realizuje dziwne i niezrozumiałe zamówienia, przez co doprowadza tym zachowaniem żonę i swoich współpracowników do szału.

MF18c6R.jpg

~Skąpiec~

"Skąpiec", to francuska komedia, która powstała w 1980 roku. W szkole natomiast jest to wymagana w niektórych szkołach lektura, która znajduje się w podstawie programowej. Sam film przedstawia losy starszego człowieka, który jest naprawdę skąpy, chciwy i zapatrzony w siebie. Zawsze kieruję się myślą materialną, aby nigdy nic nie stracić a zyskać. W filmie poza tym, jest osobą, która odkłada pieniądze i zawsze jej na wydatki szkoda ich tracić. Jednak na koniec filmu, starzec ściąga "klapki z oczu" i odkrywa swój błąd. Orientuje się, jaki był zapatrzony w pieniądze i wartości materialne.

CEsRHd8.jpg

To tyle w dzisiejszym wydaniu. Mam nadzieję, że w tym artykule poznaliście chociaż w skrócie świętej pamięci aktora Luis'a de Funes. A tymczasem serdecznie zapraszam do mojego drugiego wydania, które pojawi się jutro w godzinach wieczornych. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dalszego czytania i komentowania moich artykułów, czy wywiadów.

W tekście zostały zawarte informacje ze stron internetowych, takich jak Wikipedia. Jednak każdy tekst, aby był jasny i przejrzysty był pisany przez moją osobę.

Dla Redakcji Prasowej K69 News

Reporter @|K69N|NT|BellaCiao*

Edited by |K69N|NT|BellaCiao*
poprawka x1
  • Like 2
  • +1 1

Sztosik!  Ładnie,  przejrzyście,  estetycznie,  przyjemnie się czyta,  oby tak dalej!  ;)

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...