Jump to content
|UPS|Deilo

|K69-News| Nielegalna wycinka w Parku Narodowym Whetstone.

Recommended Posts

Posted (edited)

m1IRJ6L.png

Nielegalna wycinka w Narodowym Parku Whetstone

1a439cd635513.png

W dniu 12 sierpnia br. około godziny 18:30 do centrum powiadomienia ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zatrzymanym mężczyźnie, który ściął drzewo w parku narodowym. Nic w tym dziwnego może, by nie było, gdyby nie fakt, ze ścięte drzewo to 130-letni modrzew. Na miejsce zdarzenia natychmiast udał się patrol interwencyjny, który zatrzymał podejrzanego i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Sprawca został przewieziony na komendę policji w Las Venturas. Według zastępcy dyrektora parku narodowego Whetstone, oskarżony wszedł na teren parku, gdy on już został zamknięty I następnie ściął 130-metrowe drzewo. Straty szacuje się na około 2700 złotych, lecz nie chodzi tutaj o pieniądze. Aby wyciąć takie drzewo, potrzebne jest specjalne pozwolenie, które wydaje minister środowiska. Doszło do przestępstwa, które natychmiast zgłoszono do prokuratury. Sama dyrektor parku mówi, że to nie tylko próba kradzieży I zniszczenie cudzej własności, ale tęż zniszczenie środowiska przyrodniczego oraz terenów I obiektów chronionych.

Rozmowa z zastępcą dyrektora PMX

Deilo: 
Czy może Pan powiedzieć mi, co się tutaj stało?

PMX:
Patrolując teren Parku Narodowego zauważyłem pojazd oraz mężczyznę. Podjechałem bliżej i zauważyłem jak leci drzewo - Drzewo, które jest pod ochroną i nie wolno go wycinać. Natychmiast złapałem mężczyznę oraz wezwałem odpowiednie służby, żeby się nim zajęły.

Deilo: 

Czy wiadomo co kierowało sprawcą, że dopuścił się tego czynu?

PMX:
Sprawa będzie badana przez Komendę Główną Policji w Las Venturas oraz Sąd Federalny San Andreas, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna chciał zaczerpnąć dodatkowych środków finansowych, a drzewa z Parku Narodowego są dość cenne, ponieważ wytwarza się z nich najlepszy papier.

Deilo: 
Rozumiem. Czy może mi Pan jeszcze powiedzieć, jak stare jest to drzewo?

PMX:
Drzewo to ma prawie 130 lat, trzymało się na ten moment dość dobrze, ale jak pan sam widzi. Już się nie trzyma…

Deilo: 
Czy może mi Pan jeszcze powiedzieć, ile takich drzew jest w tym parku?

PMX:

Na terenie Parku Narodowego mamy nowe drzewa, jak i te zabytkowe. Z dokumentacji wynika, że jest ich 73.

Nieznany motyw

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że wstępnie sprawca chciał uzyskać dochody ze sprzedaży tego drzewa, ale jak na razie policja tego nie potwierdza. Nie wiadomo, w jakim celu drzewo zostało ścięte. Nie można tu mówić o kradzieży, ponieważ sprawca pozostawił pocięte kawałki pni na skraju parku.

Darmowy hosting zdjÃà i obrazków

Deilo: 
Czy mógłby mi Pan powiedzieć, jak wygląda obecnie sytuacja z oskarżonym.

MegaMasterPL:

Ze względu na ochronę danych osobowych, a także toku rozwojowego sprawy nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Deilo: 
 Rozumiem, Jaka kara grozi za wycięcie zabytkowego drzewa?

MegaMasterPL:

Według kodeksu kara może być liczona od 5 do 20 lat NAWET. Najlepsza kara to zawiasy na 3 lata... Najmniejszy wymiar.

Deilo: 
Czy zabezpieczyliście jakieś ślady na miejscu i to, że to właśnie osoba zatrzymana tego dokonała?

MegaMasterPL:

Tak zostały zabezpieczone przez jednego z naszych funkcjonariuszy. Co do winy to mamy na to dowody, ale muszą zostać odpowiednio obrobione przez informatyków policyjnych.

Deilo: 
Rozumiem, bardzo dziękuję za udzielenie mi wywiadu.

MegaMasterPL:

Nie ma sprawy.

Co dalej ze sprawą?

Darmowy hosting zdjÃà i obrazków

Sprawa została przejęta przez prokuraturę i będzie mieć swój finał w sądzie. Jeżeli chodzi o ścięte drzewo - w jego miejsce została postawiona tabliczka upamiętniająca je, a także zasadzono dąb pamięci, który został przekazany z nadleśnictwa San Andreas. Drzewo, które zostało ścięte przez sprawcę zostanie przerobione na wartościowy papier, jego kawałek zostanie zabezpieczony i trafi do regionalnego muzeum w San Fierro.

Dla redakcji prasowej K69-News

Redaktor: @|SMSA|OPSM|Deilo

Reporter: @|WUJEK|K69N|BellaCiao*

Aplikant: @|A-K69N|IVS*iSnapeq

Edited by |SMSA|OPSM|Deilo
  • Like 1
  • Amazing 1
  • WTF 1

Super to wyszło, pięknie to opisałeś Deilo. Serdecznie dziękuję i fajnie, że tam przyjechałeś. 

31 minut temu, |SMSA|OPSM|Deilo napisał:

Sama dyrektor parku mówi

Hmm nie jestem dyrektorką tylko dyrektorem ;\

Ale artykuł spoczko :D

Fajnie zrobione,  ciekawy temat,  idealnie dobrane zdjęcia,  super robota!  :)

• +1 2

I to na naszym terenie!

Jest ok.

No artykuł spoko, nawet ciekawe. :) 

kocur, a ja juz myslalem ze to nielegalne wyscigi na terenie parku narodowego whetstone waltonami, no szkoda

"Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni."

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...