Jump to content
Mattzio

|K69-News| Opuszczony oddział psychiatryczny w Montgomery

Recommended Posts

xPz7VXu.png


Opustoszały oddział w Mongomery


nTwLMh8.jpg


Oddział psychiatryczny w Montgomery został wybudowany w latach 40. ubiegłego wieku przez władze stanu San Andreas, aby odciążyć pobliskie szpitale, które i tak już pękały w szwach jeśli chodzi o ilość pacjentów. Trafiali tutaj najróżniejsi ludzie, począwszy od tych co mieli nierówno pod "kopułą" a kończąc na tych, co potrafili chodzić po ulicach i wymachiwać broniami do ludzi, uznając to za zabawę. Placówka dzień w dzień była praktycznie zapełniona - ilekroć jeden pacjent wychodził, przywozili następnego. I tak w koło macieju. Zdarzały się też tutaj różne wypadki, ale zazwyczaj te sprawy szybko zamiatano pod dywan, aby żadne informacje nie wyszły na jaw. Niestety, jeden wypadek i jego wyciek informacji na zewnątrz spowodował zamknięcie całej placówki.


hKOvl7T.jpg


Dzień 14 czerwca 1967 roku miał być kolejnym żmudnym dniem dla personelu oddziału, lecz przeobraził się on w jedną z większych tragedii dla San Andreas. O godzinie 10:00,  cztery panie pielęgniarki rozwoziły ciepły, poranny posiłek dla pacjentów. Tamtego dnia, w menu była jajecznica z boczkiem oraz chleb z plastrami pomidorów. Skoro jajecznica oraz pomidory, to podawane do tego były sztućce. Gdy pielęgniarki kończyły już rozwozić jedzenie, kilkunastu oprychów rzuciło się na nie z widelcami oraz nożami, dźgając je gdzie popadnie. Po kilki minutach szamotania, pielęgniarki były martwe. Następnie rzucili się na ochroniarzy, których też zabili z łatwością. Po całym tym koszmarze, razem wyważyli drzwi wejściowe i każdy uciekł w swoją stronę. Kilku przechodniów na ulicy, którzy widzieli jak pacjenci uciekają z oddziału, natychmiast powiadomili miejscowego szeryfa. Zjawił się on po kilku minutach z kilkoma innymi funkcjonariuszami Policji. W środku pozostały personel próbował ratować życie pielęgniarek i ochroniarzy - niestety, na darmo. Po godzinie, powiadomiona została Policja w Los Santos, która wysłała kilka wyspecjalizowanych jednostek do Montgomery, aby ustalić co się tak dokładnie wydarzyło.


0hFk4T6.jpg


Jak Policja ustaliła na miejscu, przyczyną tego wszystkiego było podanie pacjentom widelców oraz noży, które zostały przez nich wykorzystane jako broń oraz możliwość ucieczki. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że każdy zmarły miał przynajmniej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Po tym całym incydencie, inspekcja wykazała, że pacjenci żyli w okropnych warunkach - cienkie, brudne szyby, przemoknięte i śmierdzące materace oraz grzyb na każdej ze ścian. Nie dziwota więc, że chcieli oni się stąd wydostać jak najszybciej. Po dwóch tygodniach od incydentu, 28 czerwca 1967 roku, personel został zwolniony a placówka zamknięta na stałe. Do dzisiaj widać jak młodociani urban explorerzy chadzają do środka poprzez wybite okno z tyłu i nagrywają to, co pozostało sprzed ponad 50 lat.


Dla Redakcji Prasowej K69-News,

Redaktor Specjalista @|SAPD|K69-N|Mattzio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie napisane,  podoba mi się,  interesujące,  świetna robota!  ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super artykuł, estetycznie i przejrzyście. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...