Jump to content
Mattzio

|K69-News| Skażone warzywa i owoce w Red County!

Recommended Posts

obgULkV.png


Skażone warzywa i owoce w Red County!


MCQ7Jdp.png


Jak wiadomo, lokalne sklepiki w małych miejscowościach praktycznie zawsze sprzedają owoce i warzywa najlepszej jakości - najświeższe i bez żadnych dodatków chemicznych. Niestety, za zdrową żywność wysokiej jakości idzie w parze wysoka cena. W San Andreas znajduje się jedna z największych farm w stanie - zlokalizowana jest we Flint County. Zaopatruje wszystkie pomniejsze miasteczka w okolicy, tj. Angel Pine, Montgomery, Blueberry, Dillimore oraz Palomino Creek. Sadzone na polu jest praktycznie wszystko - z warzyw to np. ziemniaki, sałata, papryka, marchewki, a z owoców - maliny, truskawki, banany, pomarańcze oraz wiele innych. Jednakże czy na pewno wszystkie towary pochodzące z tej farmy są "czyste"?


h3najql.png


Na zdjęciu widzimy lokalny sklepik "Zdrówko", który znajduje się w Dillimore. To właśnie do tego sklepu przywożone są codziennie warzywa oraz owoce z farmy w Flint. Zainteresowanie produktami jest tutaj tak duże, że po południu półki w sklepie są praktycznie puste. Tak było do czasu. Pewnego dnia, starsza Pani mieszkająca w Dillimore, Hilary, poszła z samego rana aby zakupić trochę warzyw i owoców na dzień. Wybrała kilka papryk, dwie sałaty, jedną marchewkę oraz parę jabłek. Po powrocie do domu, umyła wszystkie rzeczy i zaczęła się nimi zajadać. Po kilku godzinach poczuła że jest jej niedobrze - bolał ją żołądek, miała zawroty głowy oraz kilka razy wymiotowała. Natychmiast zadzwoniła po lekarza, który zjawił się po kilkunastu minutach. Po przebadaniu stwierdził, że jest to poważne zatrucie pokarmowe i przepisał jej masę leków. Pani Hilary nie była jedyną, która tak się czuła tamtego dnia po zjedzeniu produktów ze sklepiku - było jeszcze kilkanaście takich osób. Sprawa zaczęła być poważna.


MzEGU9f.png


Tutaj widzimy sklepik "Pyszek", który znajduje się w miasteczku Montgomery. On także jest wypełniany warzywami i owocami z Flint. Sytuacja tutaj była identyczna jak w Dillimore, z tym że więcej osób niestety było poszkodowanych - ponad 40. Gdy wszyscy wyznawali skąd kupowali jedzenie, wymawiali te dwie nazwy sklepów. Sprawa trafiła na Policję jak i do Sanepidu. Zaczęto przepytywać właścicieli sklepów, skąd sprowadzali żywność i wskazywali na farmę w Flint. Po dotarciu Sanepidu oraz kilku funkcjonariuszy Policji na miejsce docelowe, zaczęto robić badania. Wpierw sprawdzono zawartość warzyw i owoców. Okazało się, że zawartość pestycydów i innych groźnych związków chemicznych przekraczała normę kilkudziesięciokrotnie. Już wtedy było wiadomo, skąd takie skutki u poszkodowanych. Następnie wzięto do próbki trochę gleby - posiadała kosmiczną wielkość zawartości ścieków i odpadów poprodukcyjnych jak i metali ciężkich, takich jak kadm, ołów czy rtęć. Sanepid zadecydował o natychmiastowym zamknięciu farmy i przekazał sprawę dalej Policji oraz Sądowi. Właściciele farmy zostali skazani na 10 lat pozbawienia wolności oraz wypłaty odszkodowań w wysokości 5 000 000$. Po tym incydencie, zaczęto sprawdzać pozostałe farmy w San Andreas, lecz okazało się że jedynie farma w Flint posiadała skażoną glebę jak i owoce oraz warzywa.


Dla Redakcji Prasowej K69-News,

Redaktor Specjalista @|SAPD|AMC|Mattzio

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak aczkolwiek nie. Jest git 👍

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...