Jump to content
BellaCiao*

|K69-News| 17 października - Dzień walki z rakiem piersi w Polsce!

Recommended Posts

wGjcWZf.png

17 października - Dzień walki z rakiem piersi w Polsce!

W dzisiejszym artykule moi drodzy czytelnicy będziecie się mogli dowiedzieć czegoś o nowotworach, czyli potocznie nazywanych rakiem. Jest to temat, który niestety jest unikany w codziennych rozmowach, jednak co do czego przyjdzie, jest do naprawdę bardzo niebezpieczna choroba. Jak wiadomo 17 października obchodzimy dzień walki z rakiem. Warto wziąć pod uwagę, że 17 października w Polsce ma duży związek z dniem, jakim jest 4 luty. Dlaczego? 4 lutego jest międzynarodowy dzień walki z rakiem, natomiast 17 października jest Polski dzień walki z rakiem. Także po krótkim wstępie zapraszam Was do czytania mojego artykułu oraz wyrażenia własnej opinii, co do owego artykułu.

Znalezione obrazy dla zapytania stop raku

Od dłuższego czasu miesiąc, jakim jest październik jest miesiącem Walki z Rakiem. Oficjalnym dniem walki z rakiem piersi jest natomiast 17 października, który został ustanowiony przez tamtejszego prezydenta RP, czyli Aleksandra Kwaśniewskiego w 1997 roku. W Unii Europejskiej co dwie minuty u kobiet jest wykrywany rak piersi. Co 6 minut jedna z nich natomiast umiera. W skali rocznej, wychodzi natomiast, że około 80 tys. osób umiera z powodu nowotworu. W Polsce natomiast wykrywa się 14 tys. przypadków rocznie. Większość osób w Polsce, czyli około 60 % z nich udaje się na chemioterapie. Natomiast 40 % z nich niestety odchodzi do innego świata.

Skuteczne i domowe metody na walkę z rakiem

Aby walczyć z rakiem domowymi sposobami, warto:

- Wykonywać wysiłek fizyczny(nie strasznie duży, ale krótkie rozbiegania na weekend będą idealne)

- Zdrowa dieta - Warto zaznaczyć, że jedzenie również ma wpływ na rozwój choroby. Można wspomnieć, że trzeba jeść dużo warzyw, owoców, jednak należy się przestrzegać nadmiaru soli i cukru.

- Kolejnym ważnym aspektem jest stres i nerwy. Warto wspomnieć, że nie podczas choroby nie można się denerwować i stresować. Przez to, rak może nam się rozwijać znacznie szybciej, niż nam się to wydaje.

Podobny obraz

Porady dla osób chorujących na jakikolwiek nowotwór

- Bądź dobrej nadziei

- Nie poddawaj się, zawsze wierz, że się uda

- Udaj się do specjalisty i stosuj się do jego zaleceń

- Zastosuj zdrową dietę

- Nie jadaj fast foodów i nie nadużywaj cukru i soli, gdyż nadmiar cukru karmi komórki nowotworowe, natomiast nadmiar sól wywołuje z czasem problemy z komórkami, które mogą się przetworzyć na nowotworowe.

Dziękuję ślicznie za przeczytanie mojego kolejnego artykułu, co prawda krótkiego, jednak mam nadzieję, że przejrzystego i zrozumiałego. Pamiętajcie moi kochani, że rak to nic strasznego - najważniejsze jest to, aby szybko go zdiagnozować, a dalej czeka przed nami tylko konsultacja z odpowiednim lekarzem, który skieruje nas do odpowiedniego szpitala, dzięki czemu szybko będziemy mogli polepszyć nasz stan zdrowia

Dodatkowo zachęcam Was kochani czytelnicy, abyście oddali swoje głosy na swoich faworytów w nowym miesięcznym plebiscycie miesiąca. Również zachęcam do oddawania głosu na moją osobę.

Wszystkie informacje zawarte w artykule były pisane przez moją osobę. Oczywiście jednak informacje zawarte w tekście był brane ze źródeł internetowych jak i książkowych.

Dla Redakcji Prasowej K69 News

Reporter @BellaCiao*

Edited by BellaCiao*
edit v1
  • Like 4
  • +1 1

Super napisany artykuł! Naprawdę tekst czyta się przyjemnie. Dobra robota! Szacun za pamiętanie o takich dniach ;)

happy the rock GIF

Dobrze napisany tekst. Miło się czytało. 

Dobre

Sehr gut. Przypominam, że na takowe badania można się stawić do szpitala w San Fierro. Dysponujemy wykwalifikowanymi lekarzami do przeprowadzania badań.

2 minuty temu, wujo_Patriarcha napisał:

Sehr gut. Przypominam, że na takowe badania można się stawić do szpitala w San Fierro. Dysponujemy wykwalifikowanymi lekarzami do przeprowadzania badań.

Mnie odmówiliście przeprowadzenia badania  :( 

Super artykuł, i dobry temat. Gratulacje! 

Mega przydatny artykuł,  dopięty na ostatni guzik,  natomiast przykra jest ta choroba,  ale najważniejsze,  aby walczyć do końca i się  nie poddawać!  ;)

Bardzo dobry artykuł. 

20 godzin temu, Ciocia_Honia napisał:

@wujo_Patriarcha W takim razie proszę mnie umówić na wizytę  ❤

Co sugerujesz? 😧

super artykuł

eleganckko

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...