Jump to content
Mattzio

|K69-News| Zaginięcie Cassi Gibsona?

Recommended Posts

fvnnieE.png


Tajemnicze przepadnięcie pisarza z San Fierro, Cassi Gibsona?


uH3klpj.png


Cassi Gibson, ur. 13 listopada 1974 roku był jednym ze sławnych pisarzy w całym stanie San Andreas. Urodził się na wsi w hrabstwie Flint Range. Od małego razem z ojcem Ethanem oraz matką Mirabelle pracował na rodzinnej farmie. Jednakże podczas dorastania, Cassiego coraz bardziej interesowała sztuka, poezja, literatura. Dlatego codziennie po nocach leżał w łóżku i pisał nowe dzieła. Czuł, że jest to jego przyszłość. W wieku 19 lat udał się na studia humanistyczne do Green Glass College w Las Venturas. Tam zrobił licencjat, a następnie magistra. Świeżo upieczony magister ulokował się w jednym z domów w dzielnicy Ocean Flats w San Fierro. Tam też jakiś czas po umiejscowieniu się, zaczął pracę nad swoim pierwszym, poważnym dziełem - książką pt. "Wygrać z siłą", w której opisał życie jednego z niewolników na plantacji bawełny w stanie Louisiana, który postanowił się zbuntować przeciwko systemowi oraz uwolnić swoich przyjaciół. Tytuł odniósł wielki sukces i sprzedał się w bardzo dużej ilości nakładu. Krótko po napisaniu "Wygrać z siłą" Cassi zdecydował się wydać kolejną książkę, tym razem pt. "Zimne ziarna pustyni". Niestety, nigdy jej nie wydał.


yr5O2E9.png


Nie wydał jej nigdy ponieważ Cassi zaginął w tajemniczych okolicznościach. Dnia 24 marca 2005 roku był umówiony ze swoimi przyjaciółmi na wyjście do baru. Gdy jego koledzy, John Dwight oraz Stephen Wyvern, przeczekali już ponad godzinę na Cassiego bez żadnych oznak życia, zaczęli się denerwować. John wybrał numer do niego i przedzwonił. Nikt nie odbierał. Spróbował ponownie po dziesięciu minutach, dalej cisza. Zaniepokojeni, wyszli z baru i udali się do domu Cassiego. Podeszli pod drzwi i zapukali. Zastali jedynie głuchą ciszę. Ku ich zdziwieniu, zauważyli, że drzwi do domu były lekko uchylone. W środku panowała kompletna ciemnica. John włączył latarkę i razem powoli przeszli korytarzem. Przechodząc obok stolika zauważyli białą kartkę papieru, lekko zakrwawioną, na której znajdował się tekst.


wiEdmKc.png


"Udajcie się razem na działkę do Bayside, na której niegdyś znajdował się dom pomocy społeczne, jeśli chcecie się dowiedzieć gdzie znajduje się Cassi". Zdziwieni, wyszli z domu, zamykając drzwi i udali się do Merita Johna. Z piskiem opon ruszyli w kierunku Gant Bridge a następnie skręcili na Bayside. Po przejechaniu kilku kilometrów, zatrzymali się naprzeciwko działki, na której rzekomo niegdyś stał dom pomocy społecznej. Nic się na niej nie znajdowało oprócz kontenera, który z zewnątrz wyglądał na zagracony. John i Stephen podbiegli szybko do kontenera. Zauważyli, że na stercie śmieci znajduje się koperta z listem.


UYbbllq.png

 h2H5qdg.png


W liście było napisane "Kogut przy wschodzie słońca piejący prawdę Wam powie". Po chwili zastanowienia zdali sobie sprawę, że chodzi o wielkiego koguta znajdującego się w Las Payasadas. Wrócili do Merita i zawrócili w stronę małej mieścinki położonej w Bone County. Dojechali tam po około dwudziestu minutach. Zaparkowali przy przydrożnej restauracji i podeszli do koguta.


zyEFrFK.png


Niestety, żadnych wskazówek nie dali rady znaleźć. Zniecierpliwiony Stephen zaczął się rozglądać we wszystkie strony, mając nadzieję że coś przeoczyli. I nie mylił się. Na ziemi znajdowały się strzałki w kolorze podobnym do krwi, które prowadziły na wiatę autobusową. Na zardzewiałej już metalowej tabliczce znajdowała się kolejna kartka, przybita gwoździem do niej. 


G1TIbr1.png


"Czerwone ślady zaprowadzą Was do końca podroży". John i Stephen zaczęli szybkim krokiem podążać za śladami aż dotarli do rozpadającej się chałupy - tam one się skończyły. Stephen zapukał w drzwi ale nadaremno, odpowiedziała mu cisza. Poddenerwowany John wyważył drzwi przy użyciu swoich nóg. W środku zajeżdżało gęstą stęchlizną, w miejscu okien znajdowały się powbijane deski, które uniemożliwiały przepływ powietrza.


 

yotv78hjxa42.png

ZGKFhcN.png


John ponownie zapalił latarkę w swoim smartphonie, po czym zauważył czerwone ślady na lodówce. Przerażony, podszedł do niej powoli i ją otworzył. Znieruchomiał i zaniemówił, nie był w stanie wydusić z siebie nawet literki. Po chwili odwrócił się i zwymiotował. Stephen podbiegł do Johna pytając się co się stało. Nie musiał czekać na odpowiedź, sam spojrzał na lodówkę, w której znajdowało się ciało Cassiego, połamane jak zapałka i wsadzone do lodówki.


TwBHTXm.png


Stephen natychmiast zadzwonił po pogotowie oraz policję. Zjawili się po kilku minutach. Ponieważ John nie był w stanie niczego powiedzieć, musiał się tym zająć Stephen. Opowiedział funkcjonariuszom policji jak to wszystko się zaczęło i jak skończyło. Policjanci zabezpieczyli listy, ruderę w Las Payasadas oraz mieszkanie Cassiego w Ocean Flats. Mimo iż od tej okrutnej zbrodni minęło piętnaście lat, do tej pory policji nie udało się ująć zabójcy Cassiego. Nie znaleźli żadnych poszlak w jego mieszkaniu czy w ruderze. Śmierć pisarza wstrząsnęła całym San Andreas. Do dzisiaj większość mieszkańców obawia się o swoje życie, czy nie skończą jak Cassi - w piekielnym chłodzie.


Dla Redakcji Prasowej K69-News,

Redaktor Specjalista @|SAPD|K69-N|Mattzio.mc

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry artykuł. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo przyjemnie się czytało, czekam na więcej takich artykułów!

Co ta Policja, nie znalazła zabójcy? :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eleganckie

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najs, przyjemnie się czyta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...