Jump to content
Morningstar.tj

|K69-News| Co skrywa dawna giełda w Los Santos?

Recommended Posts

fNuTdwA.png


Co skrywa dawna giełda w Los Santos?


Starsi z Was pamiętają pewnie giełdę mieszczącą się w Ocean Docks, Los Santos. Nie była często uczęszczana, pozostawała raczej miejscem zapomnianym, niezbyt interesującym, by wystawić tam pojazd na sprzedaż. Nie każdy nawet wie, dlaczego została zlikwidowana. Dzisiaj na jej miejsce wróciły dawne budynki magazynu. Nie ma po niej już żadnego śladu, oprócz niewielkiej, zielonej budki. Można było w niej sprzedawać wystawione na giełdzie pojazdy.


fVbk846.jpg


Po latach wyszły na jaw tajne sprawy związane z pracą i właścicielem giełdy z doków. Upubliczniono zdjęcia i materiały wskazujące na nielegalną działalność Kamila J., pseudonim "Bolek". W sprawę zaangażował się Wydział do walki z przestępczością gospodarczą (WDPG), który podjął działania w celu ujęcia właściciela i zamknięcia giełdy. Nadal trwa śledztwo, które ma na celu udowodnienie winy właściciela i ukaranie go za działania niezgodne z prawem. Na wniosek Prokuratora Generalnego, Sąd Federalny zastosował na nim areszt tymczasowy na okres 12 miesięcy. Kamil J. przebywa obecnie w Zakładzie Karnym Dillimore.

Sam właściciel często widywany był w asyście prywatnej limuzyny w okolicach Old Venturas Strip, gdzie nierzadko udawał się do kasyn.


okdm9Wp.jpg


Sprawa jest skomplikowana. Zaraz przy brzegu zacumowany jest ogromny kontenerowiec. Dowody wskazują na to, że jego właścicielem jest, wspomniany wyżej, Kamil J.

"Bolek" nie przyznaje się do inkryminacji, uważa, że wszystkie postawiane mu zarzuty i dowody są fałszywe. Na terenie statku, a dokładniej w kontenerach, znaleziono ogromne pokłady broni, amunicji oraz wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

Więcej o sprawie opowie Komendant Straży Miejskiej San Andreas @W_Thunder, pod którego podlega WDPG zajmujące się sprawą.


Kf4akp6.jpg


W_Thunder: Dnia 12 września 2018 roku podczas rutynowej kontroli giełdy znajdującej się na dokach w Los Santos uwagę Naszych funkcjonariuszy Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przykuł jeden z wystawionych na sprzedaż pojazdów, a konkretnie dziwnie wyglądające elementy jego karoserii. Cena pojazdu, za którą został on wystawiony, również była zastanawiająca, ponieważ przekraczała rzeczywistą wartość pojazdu czterokrotnie. Funkcjonariusze, chcąc zyskać na czasie, aby ustalić personalia sprzedawcy, uzyskać niezbędne pozwolenia, a także przyjrzeć się sprawie bliżej, przekazali pełną dokumentację do Kierownictwa wydziału, a także zawiadomili Sąd o możliwości popełnienia przestępstwa gospodarczego przez ww. sprzedawcę. Po uzyskaniu pozwolenia na przeszukanie pojazdu oraz przeprowadzenia pełnej kontroli giełdy okazało się, że pojazd został ze sprzedaży wycofany. W kolejnych dniach dzięki wzmożonym kontrolom udało się ustalić oraz udokumentować to, że przypadek wystawienia takiego pojazdu na tej giełdzie nie jest jednorazowy, a jest to proceder, który ma tam miejsce notorycznie. Dnia 28 września 2018 roku na mocy uzyskanych pozwoleń funkcjonariusze przystąpili do przeszukania budzącego podejrzenia pojazdu. To, co znaleźli, nie budziło już żadnych wątpliwości, mieliśmy do czynienia z przemytem. W różnych częściach pojazdu funkcjonariusze odnaleźli schludnie zabezpieczone paczki, w których znajdowały się kartony z wyrobami tytoniowymi bez akcyzy, znaczna ilość amunicji o różnym kalibrze, a także dwie sztuki palnej broni samoczynnej. Giełda niezwłocznie została zamknięta, teren zabezpieczony, a na miejsce został wezwany Prokurator oraz Wydział Kryminalny Departamentu Policji San Andreas. Wszystkie znajdujące się wtedy na giełdzie osoby zostały wylegitymowane, wszystkie pojazdy przeszukane wraz z biurem stojącym na terenie giełdy. Niestety, na miejscu nie było ani właściciela pojazdu, ani giełdy. Po wszystkich czynnościach zabezpieczających zostało wszczęte śledztwo oraz wydany został list gończy za sprzedającym ów pojazd.

Redaktor: Proszę opowiedzieć, jak zdobyto informacje pozwalające na ujęcie Kamila J.

W_Thunder: Śledztwo, które zostało podjęte po interwencji na giełdzie, pozwoliło ustalić, że mamy do czynienia najprawdopodobniej ze zorganizowaną grupą przestępczą. Nie mogę póki co zdradzać wielu kluczowych informacji, jednakże w całym procederze brały udział osoby wystawiające pojazdy na giełdzie, zawyżając celowo cenę, aby nikt nie postanowił ich kupić, tym samym podstawiając przemycane środki właścicielowi giełdy praktycznie pod nos, ten następnie po godzinach zamknięcia giełdy owe pojazdy opróżniał, pakował wszystko do kontenerów, które następnie trafiały na pobliski kontenerowiec. Sprawa jest niestety bardzo zawiła, ponieważ poza właścicielem giełdy oraz jego ludźmi, których opłacał by podstawiali pojazdy, bierze udział również załoga kontenerowca, która miała świadomość tego, co znajduje się w kontenerach i najprawdopodobniej została również należycie nagrodzona. Kamil J. widnieje na wielu pozyskanych dowodach w postaci fotografii oraz nagrań, giełda była jedynie zasłoną dla całego procederu i uczestnictwo w nim pana Kamila J. nie podlega najmniejszym wątpliwością. Nie ma możliwości, aby o niczym nie wiedział.

Redaktor: Jakie zostały mu postawione zarzuty?

W_Thunder: Na chwilę obecną śledztwo jest w dalszym ciągu w toku, a prokurator dopiero formułuje tytuł zarzutu na podstawie ustaleń. Na pewno zostanie pod niego podciągnięty przemyt wyrobów tytoniowych, broni palnej wraz z amunicją, wiele przekrętów związanych z opodatkowaniem biznesu, wydawanie licznych łapówek oraz kilka przestępstw gospodarczych. Wydział Kryminalny Policji bada również sprawę pod kątem ewentualnych ofiar w osobach trzecich, jak już wspomniałem, jest to zorganizowana grupa przestępcza, co daje Nam powody do takowych podejrzeń.

Redaktor: Czyli w sprawę uwikłanych jest więcej osób?

W_Thunder: Jeżeli chodzi o służby, na chwilę obecną śledztwo prowadzone jest przez Sąd Federalny San Andreas, który wydaje nakazy aresztowań zamieszanych osób oraz pozyskania kolejnych dowodów, którymi następnie zajmuje się Wydział Kryminalny Departamentu Policji San Andreas przy współpracy z Naszym Wydziałem Do Walki z Przestępczością Gospodarczą, sprawą również zainteresował się Burmistrz miasta Los Santos. Jeżeli chodzi natomiast o kolejnych podejrzanych oraz osoby oskarżone, jest to 10 osób "sprzedających" pojazdy, 7 osób wchodzących w skład załogi kontenerowca, główny oskarżony, czyli Pan Kamil J. oraz dwójka urzędników, która przekręcała pewne sprawy urzędowe związane z prowadzeniem biznesu.

Redaktor: Co grozi Kamilowi J. i jego współpracownikom?

W_Thunder: Jak już wspomniałem, jesteśmy w trakcie formułowania zarzutów dla wszystkich zamieszanych osób, które będą postawione na koniec śledztwa. Na pewno możemy tutaj mówić o wieloletniej odsiadce, a także bardzo dużych grzywnach finansowych.

Redaktor: Gdzie miały trafić przedmioty znalezione na statku?

W_Thunder: Ze wstępnych ustaleń Wydziału Kryminalnego Policji oraz pozyskanych przez Nas dowodów wynika, że kontenerowiec miał rozładunki w Bayside Marina. Aktualnie to właśnie to miejsce jest uznawane przez Nas za docelowe.

Redaktor: Czy ta sprawa zadecydowała o zlikwidowaniu giełdy na dokach?

W_Thunder: Tak, jest to główny powód tymczasowej likwidacji giełdy przy dokach w Los Santos. Biznes ten był jedynie przykrywką dla całego procederu. Dodatkowo przeprowadzamy również liczne kontrole na giełdach w Las Venturas oraz San Fierro, aby zbadać czy ta grupa osób nie działała właśnie również na terenie innych miast.

Redaktor: Kiedy można się spodziewać zakończenia śledztwa i pełnoprawnego wyroku sądu?

W_Thunder: Wszystko zależy od ilości kolejnych dowodów, osób, które uda Nam się ustalić. Sąd Federalny oraz wydziały Departamentu Policji San Andreas oraz Komendy Głównej Straży Miejskiej San Andreas zajmują się sprawą praktycznie cały czas i mamy nadzieję, że uda się ją zakończyć do połowy kolejnego miesiąca, wstępny termin postawienia głównych zarzutów pierwszym osobom wypada na drugi tydzień maja.


NNqCrXO.jpgHcjEUH1.jpg


Sprawa Kamila J. potwierdza, że prędzej czy później wszystkie niezgodne z prawem działania wyjdą na jaw. Obecnie jest to pojedynczy przypadek, a kontroli poddawane są również pozostałe giełdy. Więcej szczegółów śledztwa nie jest jeszcze znanych, sprawa prowadzona jest za zamkniętymi drzwiami Departamentu Policji, Straży Miejskiej oraz Sądu Federalnego San Andreas.

Prokurator Generalny @|SAPD|Jacobex wydał apel namawiający do prowadzenia życia zgodnie z obowiązującym prawem, gdyż każda próba jego złamania wiązała będzie się z surowymi konsekwencjami:

"Mieszkańcy Los Santos i pobliskich miasteczek, którzy przyjeżdżaliście w strony giełdy na dokach. Po ostatnich wydarzeniach w wymienionej lokalizacji apeluję, abyście nie kupowali przedmiotów, kryptowalut z nieznanych źródeł oraz o zakup wyrobów tytoniowych z legalnych sprzedaży. Przestrzegam, że handel, zakup oraz posiadanie broni jest niedozwolone bez odpowiedniego pozwolenia na broń. Złamanie postanowienia i przyłapanie obywatela na posiadaniu broni palnej bez uzyskanego certyfikatu podciągane jest pod artykuł 263 K.K. Dlatego proszę wszystkich, żyjcie zgodnie z prawem."

 

Dla Redakcji Prasowej K69-News:

Aplikant @|A-K69N|Morningstar.tj

  • Like 17
  • Haha 1
  • Amazing 2
  • +1 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny artykuł, oby takich więcej ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy artykuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...