Jump to content
SoBcZi.*

|K69-News| Zniszczony cmentarz Los Santos!

Recommended Posts

04hCJQP.png

Zdewastowany Cmentarz Los Santos - znamy powód?

Cmentarz w Los Santos znajduje się w dzielnicy Vinewood, na północy miasta. Powstał on w 1865 roku z inicjatywy Briana Collinsa, który w tamtym czasie proboszczem tutejszego kościoła. Na pierwszy rzut oka cmentarz nie wydaje się duży, lecz mieści on groby ponad kilkuset zmarłych. Wśród nich znajdują się m.in. mieszkańcy Los Santos, amerykańscy żołnierze oraz gwiazdy filmowe klasycznego kina Vinewood. Układ nagrobków oraz większych grobowców jest bardzo standardowy. Centralne miejsce cmentarza jest wyznaczone przez fontannę. 

8kLGNgk.png

Na końcu znajduje się kaplica, w której byli pochowani najwybitniejsi mieszkańcy stanu San Andreas, między innymi:

- Lyndon B. Johnson, Były prezydent USA,

FUo6bVG.png

- John F. Kennedy, Były prezydent USA,

BHonfpe.png

Jak wynika z nagrań kamer przemysłowych pobliskiego sklepu, wieczorem 26 kwietnia bieżącego roku dwóch zamaskowanych sprawców wdarło się na teren cmentarza, zdewastowali mury które go otaczały oraz kaplicę cmentarną. Uszkodzili również kilka grobów. Zostało to odkryte dopiero rankiem 27 kwietnia przez aktualnego proboszcza tutejszej parafii. Zauważył on dziurę w ogrodzeniu a także uszkodzone nagrobki. Od razu wezwał policję, a ta przyjechała w czasie około 5 minut od wezwania. Przybyli funkcjonariusze zdjęli odciski palców z miejsca zbrodni, zamknęli cmentarz na bliżej nieokreślony czas, a także popytali ludzi mieszkających w pobliżu cmentarza, czy nie widzieli w okolicy podejrzanej działalności. Nasi reporterzy przeprowadzili wywiad z Proboszczem Martinem Larsem, Diecezji Los Santos, z siedzibą w Kaplicy Las Venturas w dzielnicy Rockshore West.

WYVxO9N.png

Redaktor: Witam, Młodszy Reproter SoBcZi.* - Redakcja Prasowa K69 News, mogę zadać Panu parę pytań odnośnie zniszczenia cmentarza w Los Santos?

Proboszcz Martin Lars: Szczęść Boże, oczywiście, proszę pytać!

Redaktor: Dobrze, a więc, podejrzewa ksiądz kogoś?

Proboszcz Martin Lars: Nie, broń boże! Nikogo nie podejrzewam, ani nie mam zamiaru oskarżać, tymi osobami zajmie się Sąd Boski!

Redaktor: Czyli mam rozumieć, że nie chce ksiądz ich oskarżać na drodze prawnej?

Proboszcz Marin Lars: Nie.

Redaktor: Ma Pan informację, czy Policja namierzyła i zatrzymała tych mężczyzn?

RbZ1TE0.png

Proboszcz Martin Lars: Tak, policja namierzyła, lecz niestety nie zdążyła zatrzymać osób za to odpowiedzialnych, jest to kobieta, oraz mężczyzna.

Redaktor: Dlaczego nie udało się zatrzymać? Dostał ksiądz taką informację?

Proboszcz Martin Lars: Wyjechali ze Stanów. Z tego co wiem, mają obywatelstwo Niemieckie, tamtejsza policja zajmie się tą sprawą "po swojemu".

Redaktor: Rozumiem, na koniec, proszę mi powiedzieć - co takiego zrobili dokładnie na terenie cmentarza?

Proboszcz Martin Lars: Zostawili świeżo kupiony starszy model telewizora, zamówili Pizzę, oraz skonsumowali ją na grobach naszych prezydentów. z okolicznych śmietników przynieśli  fotel na którym siedzieli jedząc wcześniej wspomnianą pizzę. Koszty napraw grobów, nagrobków nie będą niskie, niestety będzie trzeba pobrać fundusze z konta Parafii Los Santos.

7Kht65Q.png

pxU3Z7s.png

Redaktor: Dobrze, dziękuję za odpowiedź na moje pytania. Mam nadzieję że osoby odpowiedzialne za dewastowanie, oraz zniesławienie powagi miejsca jakim jest cmentarz, dostaną odpowiednią karę. Jako osoba niewierząca, uważam że prosto mówiąc: przegięli, nikt nie powinien tak traktować miejsc świętych, bez wpływu na wiarę i poglądy.

Proboszcz Martin Lars: Dokładnie tak, ma Pan rację! Nie ma co się rozwarstwiać.

Redaktor: Oczywiście. Z mojej strony to wszystko! Życzę miłego dnia!

Proboszcz Martin Lars: Wzajemnie! Z Bogiem!

Nie wiadomo, kiedy cmentarz zostanie otwarty ponownie. Aktualnie trwa szacowanie kosztów naprawy i renowacji. Jak w wywiadzie mówi sam ksiądz proboszcz, naprawa ta nie będzie tania i na pewno zabierze część środków z konta parafii. Pomoc finansową okazało wielu przedsiębiorców mniejszych i większych firm, m.in właściciele pączkarni Jim's Sticky Ring znajdujących się kilka przecznic dalej. Trwa też zbiórka, w której każdy z mieszkańców Los Santos może wpłacić datek na konto bankowe parafii. Więcej informacji można znaleźć na tablicy informacyjnej przy samym cmentarzu oraz Diecezji Los Santos.

Młodszy Reporter SoBcZi.*
Redaktor Radomski.

• Like 9
  • Amazing 1

Super, bardzo dobry artykul!

• Like 1

Miło się czyta :) 

• Thanks 1

Super artykuł :D bardzo dobrze się go czyta, ładnie jest napisany

• Thanks 1

Posted (edited)

Dobry artykuł! Przyjemnie się czyta spoko stylistyka. Tak trzymaj.

Edited by |SAMC|GSP|Darek5051
  • Thanks 1

Posted (edited)

Bardzo fajny, obszerny artykuł. 

Edited by Mixsu
  • Thanks 1

Przyjemny artykuł :) 

• Thanks 1

Doskonały artykuł.

• Thanks 1

***Tematy w tym forum będą maksymalnie otwarte 14 dni***

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...